Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
31.03.2022 12:36 - Русия спря газовия поток по газопровода „Ямал - Европа”. Останалите газопроводи работят
Автор: teodordetchev Категория: Други   
Прочетен: 1709 Коментари: 0 Гласове:
11


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 Физическите газови потоци през газопровода „Ямал - Европа” спаднаха до нула на германската измервателна точка Малнов на 29 март 2022 година (вторник), след обяд, според данните на оператора Gascade”. Руските доставки по другите два основни газопроводни маршрута остават стабилни.

Потоците на изток към Полша от Германия по тръбопровода Ямал-Европа на граничния пункт Малнов за последно са достигнали 1 451 155 kWh/h към 13:00 местно време (11:00 GMT), но оттогава са паднали до нула, показват данните на оператора „Gascade”.

Обикновено насоченият към запад поток по газопровода се обърна на 15 март, тъй като заявките за доставка на газ в Германия паднаха до нула, докато полските клиенти купуваха газ от Германия.

От „Gascade не са отговори веднага на молбата на Reutersза коментар.

image

Русия заяви, че до четвъртък ще изработи практически договорености за чуждестранните компании да плащат за нейния газ в рубли, което повишава вероятността от прекъсване на доставките, тъй като западните страни досега отхвърляха искането на Москва за промяна на валутата.

Въпреки това, потоците към Германия през тръбопровода „Северен поток 1“ през Балтийско море за последно възлизат на 73 389 870 киловатчаса в час (kWh/h). Те почти не са се променили спрямо предходните 24 часа.

Руският газов гигант „Газпром” е резервирал за вторник вечерта и за сряда известен преносен капацитет в западна посока по газопровода „Ямал-Европа”, съобщи агенция Интерфакс, позовавайки се на резултатите от търговете.

Реални потоци не са гарантирани, тъй като Газпром не винаги използва резервиран капацитет.

Заявките за потоци в Словакия от Украйна през граничния пункт Велке Капусани бяха за 882 249 мегаватчаса (MWh) на ден във вторник, показват данни на словашкия оператор „TSO Eustream”.

Газопроводът „Ямал-Европа” беше въведен в експлоатация през 1999 година. Той започва от газотранспортния възел в Торжка, Тверска област и преминава през територията на Русия, Беларус, Полша и Германия. Крайната западна точка – компресорната станция Малнов (в района на Франкфурт-на-Одер) близо до немско-полската гарница, където той е свързан с газопровода JAGAL. Общата дължина на газопровода е над 2 хиляди километра.

На 23 март 2022 година, президентът на Руската федерация – Владимир Путин заяви за решението си да прехвърли заплащането за доставките на руски газ в „неприятелските” страни в руски рубли. От кремъл добавиха, че няма да доставят газ на страни, отказали да плащат с рубли.

След въвеждането на санкциите срещу Руската федерация, за „неприятелски” бяха посочени всички страни от ЕС, САЩ, Великобритания, Швейцария, Австралия, Южна Корея, Япония, Сингапур, Тайван, Украйна и още редица държави.

Страните от „Голямата седморка – САЩ, Япония, Германия, Британия, Франция, Италия и Канада отказаха да плащат природния газ с рубли”. (https://www.reuters.com/business/energy/g7-rejects-putins-demand-rouble-payment-russian-gas-germany-2022-03-28/ ). Европейският съюз, Полша и Словения също заявиха че са против. (https://www.reuters.com/article/ukraine-crisis-slovenia-idUSA5N2US02P ).

Източник: Репортери - Marwa Rashad, Nora Buli и Susanna Twidale; Редактори - Louise Heavens и Bernadette Baum; https://www.reuters.com/business/energy/russian-gas-flows-europe-remain-steady-2022-03-29/




Гласувай:
11



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: teodordetchev
Категория: Други
Прочетен: 5831276
Постинги: 779
Коментари: 3551
Гласове: 52922
Спечели и ти от своя блог!
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Блогрол
1. Social Security Watch – Блогът на Емилия Милчева
2. "Най-доброто" от политологическите публикации в блога.
3. Един млад политолог - блогът на Тодор Райков
4. Нов икономически блог на проф. д-р Румен Младенов Георгиев
5. Блогът на асистента за икономиката, такава каквато е.
6. Изтегли си книгата „България и Украйна – цивилизационни разломи и политически успоредици“
7. Мартин Димитров
8. Блогът на Теодор Иванов - Кобата
9. Блогът на Мариан с историко - политическа насоченост
10. Свалете си книгата „Индустриални отношения и сигурност – част първа. Социални концесии в колективното договаряне“
11. Кой призна и кой не призна Косово - цялата сага, ден след ден ...
12. Блогът на Никола Дръндев - Подло пионерче
13. МамкаМу - богът на Юрий Александров
14. Блогът на Евгения Тодорова
15. Бизнесът, правата на човека и корпоративната социална отговорност между доброволността и регулациите
16. Интервю за враждебността между "системните" партии, за ерозията на политическата система, за социалдемокрацията и за други неща
17. Изтегли си книгата "Гъвкави форми на работа и (пост)индустриални отношения в страните от Централна и Източна Европа"
18. Изтегли си книгата "Социалният диалог в частния охранителен сектор"
19. Изтегли си сборника: „България на прага на ЕС: тристранното сътрудничество и развитието на индустриалните отношения. Сравнителни модели и анализ“.
20. Изтегли си книгата "Иновации в колективното договаряне" с автори: Теодор Дечев, Боряна Стойчева и Веселин Илков
21. Изтегли си книгата "Взаимодействие между институциите и индустриални отношения" с автор Теодор Дечев
22. Social Security Watch - Блогът на Емилия Милчева
23. Блогът на Радослав Пашов