
Прочетен: 1894 Коментари: 2 Гласове:
Последна промяна: 15.03 21:41


Особено поучително е да се види, че в Москва вече не им стиска да се зъбят на бившата си колония (определението е точно, не е преувеличение, нито фантазия) от имперско време и бивша полу-колония от съветско време. Пиша "полу-колония", защото все пак казахите успяваха да се преборят да не им слагат за главен регионален вожд някой партиен секретар от Уляновск като Генадий Колбин и си имаха свои местни вождове, разбира се в условията на яростен тоталитарен режим.
Казахският нефт си върви за Германия, по хубавите европейски цени, а Русия се труди над техническите проблеми с доставките в Индия, които са на далече по-ниски цени.
Деколонизацията в Средна Азия продължава.
Само да не излезе някой путиноид, да ни убеждава, че това е руски нефт, че ще стане още по-смешно. При тези цени, препродажбата през посредник би означавала за Русия единствено работа на загуба, срещу което целия демократичен свят няма нищо против, но в Москва не са чак такива идиоти. Там странностите се изразяват в други форми, не в продаване на въглеводороди на загуба на посочмения от тях нов главен враг - страните от ЕС.
Иначе четивото е ясно и кратко:
Казахстан планира да изпрати през април още 20 хиляди тона нефт в Германия по нефтопровода „Дружба“, съобщава агенция „Казинформ“.
Както е съобщил в кулоарите на Министерския съвет по време на правителствено заседание министърът на енергетиката Болат Акчулаков, първата партида от 20 хиляди тона вече е изпратена, втората партида – в същия обем е изпратена през месец март. Като цяло, според договора, Казахстан трябва да достави 300 хиляди тона нефт.
„Първата партида, както сме се договорили е 300 хиляди тона, като се прави сметка да се изпращат по 20 хиляди тона на месец. 20 хиляди тона на месец – това са ангажиментите за които сме се договорили“, е казал министър Акчулаков, докато е отговарял на журналистически въпроси.
Според думите му е възможно общият обем на доставките да се доведе до 1,2 милиона, но това зависи от търговски нюанси.
Преди време, Болат Акчулаков беше заявил, че Казахстан ще достави на Германия първата партида нефт през първата половина на месец февруари.
Източник: https://www.inform.kz/ru/kazahstan-planiruet-napravit-v-germaniyu-esche-20-tysyach-tonn-nefti_a4045399© Алкохолната война на Руската федерация
Средният коридор по направление "Из...

2. "Най-доброто" от политологическите публикации в блога.
3. Един млад политолог - блогът на Тодор Райков
4. Нов икономически блог на проф. д-р Румен Младенов Георгиев
5. Блогът на асистента за икономиката, такава каквато е.
6. Блогът на Мерита.
7. Мартин Димитров
8. Блогът на Теодор Иванов - Кобата
9. Блогът на Мариан с историко - политическа насоченост
10. Свалете си книгата „Индустриални отношения и сигурност – част първа. Социални концесии в колективното договаряне“
11. Кой призна и кой не призна Косово - цялата сага, ден след ден ...
12. Блогът на Никола Дръндев - Подло пионерче
13. МамкаМу - богът на Юрий Александров
14. Блогът на Евгения Тодорова
15. Бизнесът, правата на човека и корпоративната социална отговорност между доброволността и регулациите
16. Интервю за враждебността между "системните" партии, за ерозията на политическата система, за социалдемокрацията и за други неща
17. Изтегли си книгата "Гъвкави форми на работа и (пост)индустриални отношения в страните от Централна и Източна Европа"
18. Изтегли си книгата "Социалният диалог в частния охранителен сектор"
19. Изтегли си сборника: „България на прага на ЕС: тристранното сътрудничество и развитието на индустриалните отношения. Сравнителни модели и анализ“.
20. Изтегли си книгата "Иновации в колективното договаряне" с автори: Теодор Дечев, Боряна Стойчева и Веселин Илков
21. Изтегли си книгата "Взаимодействие между институциите и индустриални отношения" с автор Теодор Дечев
22. Social Security Watch - Блогът на Емилия Милчева
23. Блогът на Радослав Пашов