
Прочетен: 2594 Коментари: 2 Гласове:
Последна промяна: 05.02 16:39


На 05 февруари 2025 година, в сряда, в отговор на въпрос на руски журналисти, прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков е отбелязал, че администрацията на руския президент „не смята за възможно“ да коментира този въпрос.
В същото време той е заявил, че съответните руски служби ще проучат внимателно този доклад.
Снимка: Dmitriy Peskov/Facebook
Трябва да се отбележи, че на 4 февруари Министерството на транспорта на Казахстан публикува предварителен доклад за разследването на авиационния инцидент с участието на самолет Embraer-190 на Азербайджанските авиолинии.
Според доклада самолетът е получил множество повреди - пробойни от чужди метални предмети.
„Комисията за разследване продължава да извършва подробен оглед на повредите по конструкцията на самолета. Първоначалният оглед на оцелелите фрагменти разкри многобройни пробойни и непроходни повреди с различни размери и форми в опашната част на фюзелажа, вертикалния стабилизатор и хоризонталния стабилизатор и руля. Подобни повреди са открити по левия двигател и лявото крило на самолета, както и по възли и компоненти на самолета. На някои места пораженията имат правилна правоъгълна форма“, се казва в доклада.
Руските средства за радиоелектронна борба (РЕБ) в Грозни са блокирали навигационната система на самолета.
Данните от доклада показват, че екипажът е съобщил на диспечера в Грозни за прекъсвания в навигацията още в 04:26 (UTC време), а самолетът е бил ударен в 05:13 часа.
„В 05:13:31 на записите, получени от CVR, е фиксиран звуков удар и се е задействала звуковата аларма за изключване на автопилота. [...] в 05:13:56 часа, на записите получени от CVR е фиксиран повторен звуков удар”, се казва в доклада.
В доклада са представени снимки на предварителните причини за катастрофата на самолета на AZAL, на които ясно се виждат разбити от осколки от огъня на ПВО хидравлични системи [на самолета].
Източник: https://www.trend.az/azerbaijan/politics/4001941.htmlТагове:
Азербайджан няма намерение да приема как...
„Turkmenistan Airlines“ отменя полетите ...
05.02 17:45
Допълнение към коментара ми:
От корпуса на самолета извадиха остатък от ракета Панцир С, противосамолетна руска ракета.

2. "Най-доброто" от политологическите публикации в блога.
3. Един млад политолог - блогът на Тодор Райков
4. Нов икономически блог на проф. д-р Румен Младенов Георгиев
5. Блогът на асистента за икономиката, такава каквато е.
6. Изтегли си книгата „България и Украйна – цивилизационни разломи и политически успоредици“
7. Мартин Димитров
8. Блогът на Теодор Иванов - Кобата
9. Блогът на Мариан с историко - политическа насоченост
10. Свалете си книгата „Индустриални отношения и сигурност – част първа. Социални концесии в колективното договаряне“
11. Кой призна и кой не призна Косово - цялата сага, ден след ден ...
12. Блогът на Никола Дръндев - Подло пионерче
13. МамкаМу - богът на Юрий Александров
14. Блогът на Евгения Тодорова
15. Бизнесът, правата на човека и корпоративната социална отговорност между доброволността и регулациите
16. Интервю за враждебността между "системните" партии, за ерозията на политическата система, за социалдемокрацията и за други неща
17. Изтегли си книгата "Гъвкави форми на работа и (пост)индустриални отношения в страните от Централна и Източна Европа"
18. Изтегли си книгата "Социалният диалог в частния охранителен сектор"
19. Изтегли си сборника: „България на прага на ЕС: тристранното сътрудничество и развитието на индустриалните отношения. Сравнителни модели и анализ“.
20. Изтегли си книгата "Иновации в колективното договаряне" с автори: Теодор Дечев, Боряна Стойчева и Веселин Илков
21. Изтегли си книгата "Взаимодействие между институциите и индустриални отношения" с автор Теодор Дечев
22. Social Security Watch - Блогът на Емилия Милчева
23. Блогът на Радослав Пашов